Regulamin

Właścicielem sklepu internetowego www.lawendowa-chatka.pl  jest Śmigiel Jerzy,Usługowy Zakład Szklarski NIP 923-10-09-359 REGON 970049162 ul.Kościuszki 7 66-110 Babimost

SKŁADANIE ZAMÓWIEŃ
1. Zamówienia w sklepie internetowym można składać na stronie sklepu www.lawendowa-chatka.pl , 24 godziny na dobę, przez cały rok. Mogą je składać wyłącznie osoby pełnoletnie. Treścią umowy kupna-sprzedaży jest treść potwierdzonego zamówienia Klienta oraz regulamin sklepu.
2. Wszystkie ceny produktów oferowanych w naszym sklepie są cenami brutto (zawierają podatek VAT) podanymi w złotych polskich. Wiążącą dla stron transakcji jest cena widniejąca przy produkcie w momencie złożenia zamówienia przez Klienta. Ceny nie zawierają kosztów przesyłki. Całkowita wartość zamówienia pojawi się na stronie sklepu po dokonaniu wyboru sposobu płatności i transportu.
3. Zastrzegamy sobie prawo do zmiany cen produktów, ich zdjęć i opisów na stronie www.lawendowa-chatka.pl . W przypadku cen promocyjnych i wyprzedaży towarów – realizacja zamówień następuje wg kolejności wpływu potwierdzonych zamówień - aż do wyczerpania zapasów artykułów objętych tą formą sprzedaży.
4. Po złożeniu zamówienia Klient otrzymuje na podany adres e-mail list ze sklepu, potwierdzający złożenie zamówienia, wraz z wyszczególnieniem zamówionych artykułów, należnością uwzględniającą koszty wysyłki oraz numerem konta, na które należność trzeba przelać – jeśli Klient zaznaczył przelew jako formę płatności.
5. Aby przystąpić do realizacji zamówienia wymagamy potwierdzenia dokonania przelewu podając w tytule przelewu nr zamówienia.
6. Lawendowa chatka  akceptuje następujące formy płatności:,

  • Przelew online za pośrednictwem serwisu Przelewy24,
  • Przelew bankowy na nasze konto,

UWAGA: W tytule wpłaty/przelewu należy wpisać numer zamówienia nadany przez sklep przy składaniu zamówienia. Nr ten znajduje się także w potwierdzeniu przyjęcia zamówienia, wysłanym przez system sklepowy na adres e-mail Kupującego.
7 Przy płatności przelewem - w sytuacji, gdy Kupujący nie wpłaci należności w ciągu 7 dni od daty złożenia zamówienia, będzie to równoznaczne z odstąpieniem od umowy kupna-sprzedaży. Zamówienie takie zostanie anulowane.
REALIZACJA ZAMÓWIEŃ
1. Realizacja zamówień następuje w dni robocze, po potwierdzeniu zamówienia przez klienta i w przypadku wybrania opcji "przelew" po zaksięgowaniu na naszym koncie zapłaty za dokonane w sklepie zakupy.
2. Czas realizacji zamówienia - do 14 dni od momentu potwierdzenia zamówienia lub zaksięgowania należnej kwoty na naszym koncie.
Czas dostawy kurierem zależy od firmy kurierskiej i wynosi minimum 24 godziny. Wszystkie powyższe terminy dotyczą dni roboczych (pn-pt).
3. Warunkiem realizacji złożonego przez Klienta zamówienia jest poprawne wypełnienie formularza widocznego podczas składania zamówienia. Nieprawidłowo wypełnione formularze zamówień nie będą rozpatrywane i realizowane.
4.Zastrzegamy sobie prawo odmowy realizacji zamówienia w przypadku gdy:

  • dane osoby składającej zamówienie budzą wątpliwość,
  • zrealizowanie zamówienia jest niemożliwe z uwagi na wyczerpanie się zapasu produktów lub w przypadku, gdy cena towaru prezentowana w ofercie jest wynikiem pomyłki lub działania osób trzecich. W takim przypadku kwota wpłacona przez Klienta zostanie zwrócona na konto Klienta w terminie 7 dni roboczych.
  • niniejszy regulamin nie jest przestrzegany.

5. W przypadku niezrealizowania zamówienia z winy Klienta, np.: podania błędnego adresu dostawy, nieuzasadnionej odmowy odbioru zamówienia itp. Lawendowa chatka zastrzega sobie prawo obciążenia Klienta kosztami transportu zamówienia, a w przypadku produktów, których sprzedaż po nieudanej próbie dostarczenia jest już niemożliwa (np. produkty sezonowe) - również kosztami tych produktów.
DOSTAWA
Zamówione artykuły są dostarczane Kupującemu za pośrednictwem firmy kurierskiej i Poczty Polskiej.
Oferta sklepu ważna jest tylko na terenie Polski. Wysyłka wykonywana jest tylko i wyłącznie na terenie Polski.
Koszt przesyłki:
kurier 17 zł,
Ceny te nie dotyczą wysyłki mebli (są one dobierane indywidualnie ).
Przy zamówieniach powyżej 300zł miła niespodzianka gratis!!
UWAGA! Prosimy mieć na uwadze, iż w okresach wzmożonego ruchu pocztowego (szczególnie okresy przedświąteczne) dostawa przesyłki może się znacznie wydłużyć.
Odbiór osobisty w Zbąszynku i w Babimoście - koszt 0 zł (wyłącznie po uprzednim uzgodnieniu telefonicznym )
REKLAMACJE I ZWROTY
1. W przypadku stwierdzenia niezgodności towaru z zamówieniem Klient ma prawo do złożenia reklamacji. Zgłoszenie niezgodności powinno nastąpić w ciągu 10 dni od chwili otrzymania przesyłki. Reklamacja jest możliwa na podstawie dowodu sprzedaży.
2. Klienci są zobowiązani przesłać wadliwe produkty wraz z paragonem na adres sklepu na własny koszt, który zostanie zwrócony po pozytywnym rozpatrzeniu reklamacji. W przypadkach kiedy reklamacja nie jest uzasadniona lub uszkodzenia wynikły z winy użytkownika, koszty transportu ponosi Kupujący.
Uszkodzenia mechaniczne (w transporcie)
1. Przed odbiorem przesyłki Kupujący zobowiązany jest (i ma do tego prawo) sprawdzić w obecności kuriera, czy opakowanie nie uległo uszkodzeniu podczas transportu. W szczególności należy zwrócić uwagę na stan plomb (taśm) naklejonych na przesyłkę.
2. W przypadku, gdy opakowanie przesyłki nosi znamiona uszkodzenia lub gdy plomby (taśmy) są zerwane, należy wraz z kurierem sporządzić protokół szkody (kurier posiada odpowiedni druk).
3. Sporządzenie protokołu szkody przy odbiorze jest warunkiem uwzględnienia ewentualnych roszczeń Klienta z tytułu uszkodzenia lub kradzieży zawartości przesyłki podczas transportu.
Przyjęcie przesyłki bez zastrzeżeń powoduje wygaśnięcie roszczeń z tytułu jej ubytku lub uszkodzenia.
Zwroty
1. Zgodnie z ustawą z dnia 2 marca 2000r. o ochronie praw konsumentów (Dz.U.z 2000 r Nr 22 poz.271 z późniejszymi zmianami) Klient ma prawo odstąpić od umowy sprzedaży zawartej na odległość, w formie pisemnej na adres siedziby firmy w terminie 10 dni od dnia otrzymania towaru, a następnie do jego zwrotu bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od daty odebrania przesyłki. Warunkiem przyjęcia zwrotu jest odesłanie do Lawendowej chatki, zakupionego towaru w ustawowym terminie (w bezpiecznym opakowaniu). Zwracane produkty muszą być kompletne.
2. Zwracany towar należy odesłać na adres firmy. Koszt przesyłki zwracanego towaru pokrywa klient.
3. Zwrot należności za zwrócone towary nastąpi najpóźniej w terminie 14 dni od daty otrzymania zwrotu na wskazane przez Państwa konto bankowe. Nie przyjmujemy zwrotów „Za pobraniem”.
POLITYKA PRYWATNOŚCI
1. Sklep Lawendowa chatka zapewnia ochronę wszystkich danych osobowych, jakie zostały pozyskane w wyniku prowadzonej działalności zgodnie z obowiązującym prawem (Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych oraz jej późniejsze zmiany oraz ustawa z dnia 16 lipca 2004 r.o Prawie Telekomunikacyjnym). Dane osobowe są poufne i chronione w sposób uniemożliwiający dostęp do nich osób trzecich. Klienci sklepu www.lawendowa-chatka.pl mogą po zalogowaniu edytować, modyfikować i usuwać swoje dane.
2. Sklep www.lawendowa-chatka.pl absolutnie nie ma dostępu do informacji dotyczących kont i kart płatniczych Klientów. Dbamy o bezpieczeństwo transakcji, które obsługuje dla nas serwis Przelewy24 . Podczas zakupu kartą nie przekazujesz nam żadnych danych bankowych - nazwy banku czy numeru konta. Płatność przelewem obsługuje bezpośrednio strona Twojego banku
3. Klient rejestrując się w sklepie internetowym www.lawendowa-chatka.pl umieszcza swoje dane osobowe w bazie sklepu internetowego www.lawendowa-chatka.pl ul.Targowa 4, 66-210 Zbąszynek i wyraża w ten sposób zgodę na ich przetwarzanie w celu realizacji zamówienia (Ustawa z dnia 29 sierpnia 1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 1997r. nr 133 poz. 883).
Sklep przekazuje dane osobowe do firm kurierskich tylko w ramach realizacji umowy dostarczenia przesyłki do Klienta. Niektóre dane osobowe są również przekazywane do operatorów systemów płatności w ramach realizacji umowy.
Przysługuje Państwu prawo do żądania informacji o treści przechowywanych na Państwa temat danych, jak również prawo do żądania zmiany, zablokowania lub usunięcia danych, a także prawo do sprostowania błędów, uzupełnienia lub uaktualnienia Państwa danych. Prosimy w tym celu o kontakt pod adresem: lawendowachatka1@wp.pl